top of page

Manuál pro účastníky 

Webinář probíhá na platformě Zoom Webinars.
K účasti stačí jakékoliv zařízení připojené k internetu a emailová schránka pro zasílání přístupových odkazů.
1. Podrobné požadavky na zařízení a připojení
počítač / notebook (PC nebo Mac) 
nebo 
smartphone / tablet (Android nebo iOS)

detailní systémové požadavky viz Zoom system requirements

drátové / bezdrátové připojení k internetu (Wifi nebo mobilní připojení minimálně 3G)

u mobilního připojení se pohybuje spotřeba dat cca mezi

0.5 - 2.5 GB / hod

2. Přístupové odkazy
Po dokončení registrace Vám budou na email pravidelně chodit přístupové odkazy na jednotlivé online prezentace. Přístupový odkaz obdržíte vždy 1 den a znovu 1 hod před každou prezentací.

Následující den obdržíte rovněž odkaz na záznam prezentace, který budete mít k dispozici ke shlédnutí vždy po dobu 10 dní.
3. Stažení a instalace aplikace Zoom
Při prvním kliknutím na přístupový odkaz je třeba si stáhnout a instalovat aplikaci Zoom Desktop Client (pokud ji ještě nemáte). ​

Pokud se tedy připojujete k webináři poprvé, je vhodné to udělat s dostatečným časovým předstihem. Aplikaci si můžete stáhnout a instalovat rovněž předem ze stránky https://zoom.us/download.
Pokud máte aplikaci již instalovanou, stačí po kliknutí na přístupový odkaz povolit její otevření a budete automaticky připojeni k webináři.
4. Kdy se můžu k webináři připojit?
Připojení přes daný odkaz je možné až v čase daném harmonogramem webináře. Pokud webinář ještě nebyl spuštěn, zobrazí se následující okno a musíte vyčkat na jeho spuštění organizátorem. 
5. Písemné dotazy - Q&A (Questions and Answers - otázky a odpovědi)
Pro účely otázek a odpovědí v průběhu webináře je určena sekce Q&A, kam můžete kdykoliv v průběhu prezentace psát své dotazy. Neváhejte se zeptat na cokoliv.

V sekci Q&A můžete rovněž komentovat dotazy ostatních, nebo jim dávat "lajky" (upvote), abyste dali prezentujícímu najevo zvýšený zájem o zodpovězení daného dotazu.
6. Posílání emotikonů
V průběhu prezentace můžete rovněž posílat na obrazovku emotikony a reagovat tak na průběh a obsah prezentace či otázky prezentujícího.
bottom of page